Mistrz Duan Zhi Liang

Master Duan Zhi Liang 1

Mistrz Duan Zhi Liang Healing Qigong jest uznany za swoje autentyczne duchowe podejścia do tradycyjnej medycyny chińskiej, Qigongu i sztuki walk. Mistrz Duan chciał  przełamać tradycyjne rozumienie tego, co jest Qigong i poszukiwał nowych naukowych zachodnich wyjaśnień starej tradycji i wiedzy.

Jego cenne komentarze przybliżają nam sposób jego myślenia.

”To tradycyjne dążenie do dobrego samopoczucia, mogło  być postrzegane jako próba powrotnego  dotarcia rzekę niebiańską do ogrodu Eden. * Nie mniej jestem przekonany, że wielu ludzi już to dokonało i odkryło tą tajemnice i to właśnie  za pomocą chińskiej tradycyjnej medycyny, Qigongu i Sztuk walki”. Twierdził Mistrz Duan.

”Jednak znalezienie nowych wyjaśnień niesie za sobą pewne konsekwencje nie zawsze akceptowane przez  konserwatywnych expertów. Take nowe spojeżnie  może stworzyć kontrowersie i zwiazane z tym problemy co moze  utrudniać znaleźenie  i obserwowanie  powrotnego  przepływu strumienia do głównej rzeki. To może być tez jednym  z glownych powodów, że łatwo jest się zgubić i zatracić się na tej drodze. Jesteśmy wowczas  zagubieni, bedac daleko od źródła czesto jestesmy nieswiadomi ze droga prowadzi nas do ciemnego lasu “.

”Dlatego jest niezwykle ważne, aby kontynuowac  już przetestowany przez wieki  tradycyjny sposób postępowania a równocześnie brać czynny udział w śledzeniu postępów rozwoju, zauważalnych w medycynie chińskiej i na ścieżce wiedzy Qigongu i sztuk walk. Takie postepowanie ma duże szase na dotarcie i zanurzenie sie w głównym strumieniu co ostatecznie może doprowadzic do realizcji celu  osiągając kontakt ze źródłem i możliwość doświadczenia fenomenu światła, któru oświetla las”

”Życie ludzkie jest silnie związane ze światem przyrody; Pojęcia takie jak “człowiek i niebo odzwierciadlają  się nawzajem”. ćwiczac qigong trzeba zawsze brać pod uwagę czas, pory roku i pogody. Jeszcze wanżiejsze ma to znaczenie w praktyce klinicznej medycyny chińskiej, przedewszystkim w odniesieniu do bardzo intymnej relacji między człowiekiem a wszechświatem.

W chińskiej tradycji mówi sie że „mądry człowiek stoi pomiędzy niebem a ziemią i powinien spełniać zadania ktore niebo i ziemia nie może osiągnąć samodzielnie.” Oznacza to, że człowiek podrożujacy duchową ścieżką  powinien być w stanie dotrzeć z powrotem do tego stanu obojętności energii ktróy opisuje Wuji a równoczesnie doświadczyć dynamiki energii Yin i Yang. Stan ten musi być doświadczony, i niestety nie można go poprawnie zdefiniować za pomocą terminów naukowych”.

Mistrz Duan Zhi Liang pozostawił po sobie  wiedzę i specificzny zestaw ćwiczeń Qigong, sposobny i wesoły sposób bycia, głęboki i ujmujący sposób przekazywania wiary, w połaczeniu i zrozumieniu jego intencji możemy osiagnąć wiedze o uzdrawiającej mocy. Integracja ruchow walk i qigongu mistrza Duana prowadzi do wzrostu indukcujnych procesów energetycznych w organizmie. System ćwiczen Wuji i Bagua jest nieocenionym spadkiem pozostawionym przez mistrza Duana Zhi Lianga.

Wspomnienia z rozmów z mistrzem Duanem Mistrz Marcus Bongart  Shi De Rui

* niebiańska rzeka, aby wrócić do ogrodu Eden symbolem prawdy i życia.

Kurs Wuji Qigong Mistrza Duana Zhi-Lianga 10-06-2018