Stowarzyszenie

 

Rozwój cywilizacyjny świata wraz z najnowszymi zdobyczami nauki i techniki dźwigając ludzkość na wyższe poziomy tworzy także pułapki systemu w które się bez pamięci angażujemy.

Nasze życie oparte jest na ciągłym zdobywaniu ekonomicznego kapitału, celem zapewnienia sobie względnego komfortu, spełniania zachcianek dopieszczając w ten sposób własne ego oraz często zupełnie absurdalne potrzeby wydające się nam koniecznością. W ten to sposób budujemy fałszywy obraz, brnąc czasami w kierunku tak naprawdę mniej ważnym celom i często wymyślanej przez nas karierze, kosztem najczęściej czegoś najcenniejszego co już posiadamy – kosztem naszego drogocennego zdrowia.

Posiadając tak wielki majątek, często nie zdajemy sobie sprawy lub też nie zastanawiamy się nad tym, że jesteśmy właścicielami unikalnego bogactwa jakie otrzymaliśmy.

Wszyscy wiemy, że mając jakiś kapitał aby go nie stracić należy nim mądrze zarządzać. Powinniśmy z uwagą obserwować jak traktujemy ten dar – ten największy majątek jaki możemy posiadać czyli nasze doskonałe zdrowie.

Z własnej praktyki wiem, a podczas kontaktów z ludźmi dostrzegam zadziwiającą nonszalancję traktowania siebie samego. Dopóki czujemy się zdrowi uważamy że tak będzie zawsze lecz dopiero utrata zdrowia uświadamia nas o jego wartości.

Opierając się na filozofii wschodu która o tym problemie już od setek lat stara się nas uświadamiać, proponuje nam sprawdzone rozwiązania przekonując o naszej wartości i potędze jaką można uzyskać pracując nad własnym kapitałem czyli zdrowiem. Posiadając dobre zdrowie otwiera się przed nami wiele możliwości, które możemy świadomie wybierać i świadomie z nich korzystać jak długie życie czy szczęście. Powinniśmy dokonywać świadomych własnych wyborów nie ulegając fałszywym pokusom które narzuca nam tak zwane dzisiejsze środowisko.

Nasze stowarzyszenie przede wszystkim proklamuje higieniczny sposób życia oparty na dokonywaniu własnych świadomych wyborów naszego postępowania, wyborów o głębokiej świadomości etycznych wartości. Qigong jest metodą znaną w Chinach od kilku tysięcy lat.

W 1989 r. zacząłem dzielić się wiedzą o medycznym Qigongu w Polsce, na początku nauczając jej w gronie lekarzy na kursach akupunktury prowadzonych przez Polskie Towarzystwo Akupunktury z siedzibą w Warszawie pod egidą prof. Zbigniewa Garnuszewskiego. Od tego czasu zapoznało się z medycznym Qigongiem już tysiące ludzi. Wprowadziłem kursy szkoleniowe systemu Sześciu Tajemnych Słów by następnie przeszkoleni przeze mnie licencjonowani instruktorzy kontynuowali propagowanie tej metody. Qigong fascynuje swoimi leczniczymi właściwościami nasze społeczeństwo. Dzisiaj na terenie naszego kraju pojawia się wielu nauczycieli i wiele stowarzyszeń upowszechniających idee Qigongu.

Celem naszego stowarzyszenia jest zrzeszenie ludzi zainteresowanych przekazem medycznej tradycji Chińskiej, opartej na zdobytej przeze mnie wiedzy z bezpośredniego źrodła od rodziny Wu Lee, tajemnic tej metody i kontynuacji tej tradycji. Czas-okres pobytu i przynależność do klasztoru Shaolin wzmocniło moje przekonanie co do wagi poprawnego autentycznego przekazu tej wiedzy.

System nauczania i praktyczne zastosowanie Medycznego Qigongu wymaga osobistego zaangażowania się w proces własnego rozwoju z poprawnym zrozumieniem idei Qigongu.

Jako początek tej drogi proponuje zapoznanie się z podstawową wiedzą De Rui Qigong. System De Rui jest łatwym do opanowania narzędziem które pozwala nam wzmocnić nasze siły witalne, zabezpieczyć się przed nadmiernym ryzykiem utraty zdrowia, poznania siebie samego, dokonania osobistego i duchowego rozwoju a nawet dokonywania samoleczenia.

Celem naszego stowarzyszenia jest przekazywanie tej metody budując pozytywną energię w nas samych i wokół nas, pogłębiając naszą świadomość by w ten sposób dążyć do osobistego rozwoju.

Nasze stowarzyszenie nie ma charakteru religijnego. Tradycyjna Chińska Medycyna obejmuje holistycznie wiedzę o człowieku na wszystkich jego poziomach.

 

Master Marcus Bongart

Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Zdrowotnego Qigongu De Rui

Członek Rodziny Wu Lee / Strażnik Systemu Sześciu Tajemnych Słów /

Shi De Rui / Mnich klasztoru Shaolin/auror Systemu De Rui/

Założyciel Yangtorp Sanctuarium

Vice president World Academical Society Medical Qigong.

Prezydent Swedish Medical Qigong Society

Lekarz medycyny chińskiej