Elementy 0

Kurs medycznego Qigongu De Rui dla początkujących. Prowadzący: Mistrz Qigong - Marcus Bongart

Mistrz Marcus jest Mistrzem Qigong, lekarzem oraz naukowcem z ponad 40-letnim doświadczeniem w leczeniu zgodnym z medycyną holistyczną. Tytuł mistrzowski nadali mu mistrzowie chińscy w wyrazie najwyższego uznania dla jego praktyki terapeutycznej (Marcus Bongart jest również mnichem legendarnego klasztoru Shaolin, gdzie otrzymał imię Shi De Rui). Każdy mistrz, po otrzymaniu tytułu, ma obowiązek zaprezentować własny, oryginalny styl leczenia.

Tak powstał Qigong De Rui czyli “miękki”, medyczny Qigong, stosowany w celach terapeutycznych. Qigong De Rui to nie tylko skuteczna metoda lecznia, ale również metoda profilaktyki zdrowotnej i sposób na opóźnienie procesów starzenia, bez względu na wiek ćwiczącego.

Kurs składa się z trzech części, z których pierwsza to absolutne podstawy dla początkujących. Kurs podstawowy pozwala na terapię w warunkach domowych i jest przeznaczony do użytku osobistego. Do pracy w celach zawodowych wymagane jest wykształcenie na dwóch kolejnych etapach. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat oraz kompendium wiedzy.

Kolejne części są rozwinięciem i pogłębieniem poziomu podstawowego i nie są obowiązkowe, lecz zalecane dla wszystki, którzy pragną kontynuować naukę i pogłębiać wiedzę oraz praktykę. Z drugiej części dowiesz się jak stosować akupresurę, a trzecia traktuje o kluczowych organach życiowych (między innymi - narządy rodne, nerki, kości i mięsnie, hormony).

 

Kiedy i gdzie?

Kurs Qigongu De Rui odbywa się w różnych terminach zarówno w Warszawie jak i w klinice Yangtorp w Szwecji. Zazwyczaj każda część kursu ma miejsce 2-4 razy w roku. Warto poczekać ze względu na ogromne doświadczenie i wiedzę mistrza Marcusa oraz na jego skutecznosć w leczeniu medycyną integralną, holistyczną!

Zapraszamy do śledzenia kalendarza wydarzeń stowarzyszenia (znajduje się rónieżna dole strony). Zachęcamy również do zarejestrowania się jako członek stowarzyszenia (pierwszeństwo, zniżki itp.) i/lub zapisania się do newslettera.

Chcesz się umówić na wizytę u mistrza? Zarezerwuj termin diagnozy lub akupunktury w Warszawie. Możesz również łatwo i szybko sprawdzić planowane eventy poprzez menu nawigacyjne na górze strony (zakładka “wydarzenia”).

Qigong De Rui, część 1 - poziom podstawowy, kurs jednodniowy 

Ruchy w De Rui 1 to połączenie relaksu, koncentracji oraz ćwiczeń medycznych wpływających na stan zdrowia ćwiczącego.

Podczas ćwiczeń terapeutycznych, pracujemy na kilku wybranych meridianach. Ćwiczenia te są proste i mogą być wykonywane przez każdego. W kursie tym zawarty jest także wstęp do filozofii i medycyny chińskiej.

Poziom podstawowy kursu Qigong jest szkoleniem jednodniowym i składa się zarówno z części teoretycznej i ćwiczeń praktycznych.

Po zakończeniu tego kursu, można ćwiczyć samodzielnie lub brać udział w regularnych treningach grupowych.

 

Program kursu

Kurs rozpoczyna się wprowadzeniem i mówi o podstawach teoretycznych i historii Qigongu. Część praktyczna kursu obejmuje naukę ćwiczeń Qigong De Rui:

1. Ruchy rozluźniające, zbieranie Qi – oczyszczanie ciała
2. Ruchy rozluźniające, krążenia barków
3. Rozciąganie, podpieranie nieba i ziemi
4. Ćwiczenia na koncentrację, obroty kamienną kulą
5. Ćwiczenia na koncentrację, taiji
6. Meridian śledziony
7. Meridian żołądka
8. Ćwiczenia medyczne dla systemu immunologicznego, dla śledziony i żołądka
9. Meridian pęcherza moczowego
10. Meridian nerki.
11. Ćwiczenia medyczne na wzmocnienie qi pęcherza moczowego i nerek
12. Ćwiczenia medyczne na wzmocnienie qi nerek
13. Ćwiczenia medyczne, masaż nerek
14. Ćwiczenia medyczne, masaż brzucha
15. Ćwiczenie zakańczające dla wzmocnienia punktu Dolnego Dan Tian
16. Prezentacja Mały obieg
17. Medytacja
18. Informacje o CesamQ i prezentacja Polskiego Stowarzyszenia Qigongu De Rui

 

Szczegóły

 • Czas trwania kursu: 5 godzin (kurs jednodniowy)
 • Cena: 360 PLN (zakup biletu poprzez kalendarz eventów - kliknij w wydarzenia a na dole strony zobaczysz możliwość zakupu)
 • Ilość miejsc ograniczona
 • Data rozpoczęcia: patrz - kalendarz wydarzeń poniżej
 • Wymagany jest biały strój

 

Osoby, które chcą kontynuować praktykę i naukę zapraszamy do uczestnictwa w drugiej części kursu poświęconej akupresurze.

H:iH:iH:i - H:i

Qigong De Rui, część 2 - akupresura, kurs dwudniowy. 

Poprzez połączenie ćwiczeń oddechowych Qigong z medytacją oraz akupresurą, część ta ukierunkowana jest na wzmocnieniu energii i regulację jej przepływu w organizmie.

Akupresura wykorzystuje te same punkty na meridianach, które używane są w akupunkturze, jednak są one stymulowane poprzez ucisk zamiast igieł, co sprawia, że akupresura jest prostą metoda leczenia samego siebie.

W połączeniu z ćwiczeniami z Części 1 Qigong De Rui, kurs ten daje nam pogłębioną wiedzę, warsztat i możliwości do skutecznego samoleczenia.

 

Program kursu

 • Dzień 1. Nauka punktów uciskowych i ich znaczenie w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej oraz praktyczne zastosowanie w leczeniu.
 • Dzień 2. Zestaw ćwiczeń Qigong wykonywanych w pozycji siedzącej.

 

Szczegóły

 • Czas trwania kursu: 10 godzin (kurs dwudniowy - 2 x 5 godz.)
 • Cena: 720 PLN (zakup biletu poprzez kalendarz eventów - kliknij w wydarzenia a na dole strony zobaczysz możliwość zakupu)
 • Ilość miejsc ograniczona
 • Data rozpoczęcia: patrz - kalendarz wydarzeń poniżej
 • Wymagany jest biały strój

Osoby mające chęć na dopełnienie swojej wiedzy i praktyki mogą zapisać się na ostatnią część kursu dotyczącą systemu organów witalnych (części 3)

H:iH:iH:i - H:i

Qigong De Rui, część 3 - kluczowe organy życiowe, kurs dwudniowy. 

Część 3. kursu Qigong oferuje system szkoleń, który ma na celu uaktywnić naszą siłę życiową.

Część ta polecana jest szczególnie dla wszystkich, u których wystąpiły zaburzenia w tych obszarach, lub którzy chcą uniknąć pojawienia się takich problemów w przyszłości.

Pracujemy przede wszystkim nad funkcją nerek, kości i mięśni, układu hormonalnego i kluczowych organów życiowych: prostaty (u mężczyzn) oraz macicy i jajników (u kobiet).

Osoby mające chęć na dopełnienie swojej wiedzy i praktyki mogą zapisać się na ostatnią część kursu dotyczącą systemu organów witalnych (części 3)

 

Szczegóły

 • Czas trwania kursu: 10 godzin (kurs dwudniowy - 2 x 5 godz.)
 • Cena: 720 PLN (zakup biletu poprzez kalendarz eventów - kliknij w wydarzenia a na dole strony zobaczysz możliwość zakupu)
 • Ilość miejsc ograniczona
 • Data rozpoczęcia: patrz - kalendarz wydarzeń poniżej
 • Wymagany jest biały strój

Wybierz miesiąc żeby zobaczyć odbywające się w nim wydarzenia

kwiecień, 2020

Brak wydarzeń

 

X
Exclamation Triangle Check code