Elementy 0

Kurs Wuji Qigong Mistrza Duana Zhi-Lianga

Kurs zapoznawczy z filozofią Qigongu Wuji Mistrza Duana Zhi-Lianga

 

Taoism i długowieczność  Wuji .

Chińskie słowo Wuji  odnosi się do niezamanifestowanego aspektu Tao: Tao-in-stillness, innymi słowy. Wuji to niezróżnicowana bezczasowość, która w Taijitu Shuo (tradycyjnym diagramie taoistycznym) jest reprezentowana przez puste kółko. W kosmologii taoistycznej Wuji odnosi się do stanu braku rozróżnienia przed rozróżnieniem na Yin i Yang, które rodzą dziesięciotysięczne zjawiska – wszystkie zjawiska świata manifestu, z ich różnymi cechami i zachowaniami.

Sercem taoistycznej kosmologii jest zatem cykl zjawisk pomiędzy Tao-in-stillness i Tao-in-motion: pomiędzy niezamanifestowanym Wuji a manifestem Taiji, z jego tańcem yin i yang. Spolaryzowane zjawiska rozwijają się z Wuji, a następnie wracają do niego poprzez mechanizm Taiji.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że przejawione i niezamanifestowane aspekty Tao są cenione jednakowo – żadnemu z nich nie przyznaje się statusu uprzywilejowanego. Powrót fenomenu do Wuji, do niezamanifestowanego, może być rozumiany jako coś, co przypomina spokojny sen. To wspaniałe i odżywcze, ale powiedzenie, że sen jest “ostatecznym celem” lub “ostatecznym celem” twojego życia na jawie, nie byłoby w porządku.

Dla praktykującego taoisty nie chodzi o to, by odrzucić zjawiska świata, lecz raczej je zrozumieć głęboko, widzieć je wyraźnie i przyjmować z najwyższą intymnością. Korzyścią praktyki taoistycznej jest to, że ułatwia ona mniej lub bardziej ciągły kontakt z wrodzoną siłą Wuji, we wszystkich fazach jego cyklu, zarówno w obecności, jak i przy braku zjawisk czyli pustce.
Kurs prowadzi Master Marcus

CesamQ Academy

Data następnego kursu ?

Program kursu zapoznawczego 
Rozpoczęcie: 10,00
Kurs: 10,00 -12,00Zobacz stronę
Przerwa: 12,00-12,30 Kurs: 12,30-15,00
Zakończenie: 15,00

Cena: 460 PLN
Ilość miejsc ograniczona.

 
Master Duan

X
Exclamation Triangle Check code