Mistrz Duan Zhi Liang Healing Qigong jest uznany za swoje autentyczne duchowe podejścia do tradycyjnej medycyny chińskiej, Qigongu i sztuki walk. Mistrz Duan chciał  przełamać tradycyjne rozumienie tego, co jest Qigong i poszukiwał nowych naukowych zachodnich wyjaśnień starej tradycji i wiedzy.

Jego cenne komentarze przybliżają nam sposób jego myślenia.

”To tradycyjne dążenie do dobrego samopoczucia, mogło  być postrzegane jako próba powrotnego dotarcia rzekę niebiańską do ogrodu Eden.* Nie mniej jestem przekonany, że wielu ludzi już to dokonało i odkryło tą tajemnice i to właśnie za pomocą chińskiej tradycyjnej medycyny, Qigongu i sztuk walki”.

 

”Jednak znalezienie nowych wyjaśnień niesie za sobą pewne konsekwencje nie zawsze akceptowane przez  konserwatywnych ekspertów. Take nowe spojrzenie  może stworzyć kontrowersje i związane z tym problemy co może utrudniać znalezienie  i obserwowanie  powrotnego  przepływu strumienia do głównej rzeki. To może być tez jednym  z głównych powodów, że łatwo jest się zgubić i zatracić się na tej drodze. Jesteśmy wówczas  zagubieni, będąc daleko od źródła często jesteśmy nieświadomi ze droga prowadzi nas do ciemnego lasu“.

 

”Dlatego jest niezwykle ważne, aby kontynuować  już przetestowany przez wieki  tradycyjny sposób postępowania a równocześnie brać czynny udział w śledzeniu postępów rozwoju, zauważalnych w medycynie chińskiej i na ścieżce wiedzy Qigongu i sztuk walk. Takie postępowanie ma duże szansę na dotarcie i zanurzenie się w głównym strumieniu co ostatecznie może doprowadzić do realizacji celu  osiągając kontakt ze źródłem i możliwość doświadczenia fenomenu światła, które oświetla las”

 

”Życie ludzkie jest silnie związane ze światem przyrody; Pojęcia takie jak “człowiek i niebo odzwierciadlają  się nawzajem”.

Ćwicząc qigong trzeba zawsze brać pod uwagę czas, pory roku i pogody. Jeszcze ważniejsze ma to znaczenie w praktyce klinicznej medycyny chińskiej, przede wszystkim w odniesieniu do bardzo intymnej relacji między człowiekiem a wszechświatem.

W chińskiej tradycji mówi się że „mądry człowiek stoi pomiędzy niebem a ziemią i powinien spełniać zadania które niebo i ziemia nie może osiągnąć samodzielnie.” Oznacza to, że człowiek podróżujący duchową ścieżką  powinien być w stanie dotrzeć z powrotem do tego stanu obojętności energii który opisuje Wuji a równocześnie doświadczyć dynamiki energii Yin i Yang. Stan ten musi być doświadczony, i niestety nie można go poprawnie zdefiniować za pomocą terminów naukowych”.

Mistrz Duan Zhi Liang pozostawił po sobie wiedzę i specyficzny zestaw ćwiczeń Qigong, sposobny i wesoły sposób bycia, głęboki i ujmujący sposób przekazywania wiary, w połączeniu i zrozumieniu jego intencji możemy osiągnąć wiedzę o uzdrawiającej mocy. Integracja ruchów walk i qigongu mistrza Duana prowadzi do wzrostu indukcyjnych procesów energetycznych w organizmie. System ćwiczeń Wuji i Bagua jest nieocenionym spadkiem pozostawionym przez mistrza Duana Zhi Lianga.

Wspomnienia z rozmów z mistrzem Duanem Mistrz Marcus Bongart Shi De Rui

* niebiańska rzeka, aby wrócić do ogrodu Eden symbolem prawdy i życia.

X
Exclamation Triangle Check code